Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kiedy HBO Max zamieni się w Max? Jest przybliżona data premiery

Nastąpi połączenie oferty HBO Max z produkcjami Discovery.

Max to nowa platforma koncernu Warner Bros. Discovery, która docelowo ma zastąpić HBO Max. W Europie oficjalnie pojawi się wiosną 2024 roku. Na początku wkroczy do 22 krajów. Co ważne, wśród nich jest także Polska.

Zaznaczmy, że Max połączy dotychczasową ofertę HBO Max z produkcjami Discovery i transmisjami sportowymi. Stanie się tak, ponieważ do pakietu zostanie dodana stacja Eurosport, która pokaże między innymi nadchodzące letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu czy popularny wyścig kolarski Tour de France.

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, Polska znalazła się w dosyć uprzywilejowanym gronie. Tak, jak wcześniej wspomniałem, wiosenny termin rebrandingu dotyczy tylko 22 krajów Starego Kontynentu, głównie państw Europy Środkowo-Wschodniej, a także Hiszpanii i Portugalii.

Warner Bros. Discovery obchodzi w tym roku stulecie istnieniaZobacz na YouTube

Później zadebiutuje w Belgii i Francji. Ominie jednak Wielką Brytanię, Niemcy i Włochy, gdzie HBO jest dostępne za pośrednictwem platformy Sky, z którą Warner Bros. Discovery podpisało bardzo lukratywne umowy.

Warto podkreślić, że Max po wkroczeniu na rynek Stanów Zjednoczonych mniej więcej pół roku temu, wreszcie wypracowało „delikatny zysk”, jak to ujął Gerhard Zeiler, szef Warner Bros. Discovery ds. międzynarodowych.

To oznacza, że jest to jedyny serwis obok Netflixa, która może się pochwalić się takim wynikiem. Disney+ bowiem wciąż przynosi straty, co z kolei ma wpływ na to, że platforma niedługo rozpocznie walkę ze współdzieleniem haseł do kont.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.
Komentarze