Skip to main content

Karty RTX 4080 napędzą GeForce Now. Usługa trafi też do aut

„Pięciokrotna przewaga nad Xbox Series X”.

Usługa strumieniowania GeForce Now w najdroższej wersji - Ultimate - napędzana będzie wkrótce przez układy graficzne RTX 4080, zastępujące te z RTX 3080. System pojawi się także w samochodach.

„Zmodernizowane urządzenia GeForce Now RTX 4080 SuperPOD, wspierane przez architekturę Nvidia Ada Lovelace, dostarczą pojedynczemu użytkownikowi ponad 64 teraflopów mocy graficznej, co stanowi ponad pięciokrotną przewagę nad konsolą Xbox Series X - czytamy w informacji prasowej.

Do ulepszenia dojdzie, gdy zestawy RTX 4080 „będą dostępne”, co - jak powiedzą bardziej cyniczni gracze, bazujący na doświadczeniach z rynku detalicznego - może przecież zająć lata.

GeForce Now sprzedawane jest w trzech wersjach. Najtańsza - darmowa - wersja to „komputer klasy podstawowej” i sesje długości 1 godzin (ale bez limitu liczby sesji). Za 49 zł miesięcznie otrzymujemy już „komputer premium” z RTX, rozdzielczość do 1080p oraz 60 klatek na sekundę, w 6-godzinnych sesjach.

Najważniejsza jest oczywiście opcja Ultimate, już za 99 zł miesięcznie. Ta opcja oferuje sesje o długości do 8 godzin, a także rozdzielczość do 4K oraz 120 FPS, o ile oczywiście nasz internet jest w stanie poradzić sobie ze strumieniowaniem takiej porcji danych.

Jednocześnie ogłoszono, że usługa będzie oferowana producentom aut. Jako pierwsze zgłosiły się firmy Hyundai, BYD oraz Polestar, pracujące nad integracją GeForce Now. Grać będzie można na tylnych siedzeniach oraz z przodu - ale w tym przypadku tylko na parkingu.

Zobacz także