Skip to main content

Karty Intel Arc 770 oficjalnie. Znamy cenę i datę premiery

Dwie wersje układu.

Podczas konferencji Intel Innovation firma oficjalnie zaprezentowała kartę graficzną Intel Arc 770, czyli flagowy model układów graficznych. Poznaliśmy też cenę i datę premiery.

Jak mogliśmy się dowiedzieć z eventu, GPU w wersji Limited Edition (czyli odpowiednik serii Founders Edition wśród produktów Nvidii) trafi do sprzedaży już 12 października. Ceny układów zaczynają się od 329 dolarów (ok. 1650 złotych).

Kartę oparto na układzie graficznym ACM-G10 z 32 rdzeniami Xe. Dostępna będzie w dwóch wariantach: 8 lub 16 GB pamięci GDDR6. Oprócz tej różnicy, obie wersje posiadają tę samą specyfikację: szynę danych 256-bit, taktowanie zegara 2,1 GHz, przepustowość pamięci 17,5 gigabitów na sekundę oraz pobór mocy na poziomie 225 watów. Opublikowano też zdjęcia karty.

Firma zapowiedziała, że próbki testowe są już rozsyłane do recenzentów, a karta osiąga o 65 procent lepszą wydajność w obliczeniach śledzenia promieni, niż produkty konkurencji. Niestety nie podano dokładnego modelu, którego użyto do porównań. Prawdopodobnie chodzi o GeForce RTX 3060.

Zobacz także