Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karcianka Magic: The Gathering doczeka się adaptacji jako MMORPG

Od twórców Neverwinter.

Cryptic Studios poinformowało wczoraj, że wyprodukuje kolejną darmową grę MMORPG, bazującą tym razem na uniwersum popularnej karcianki Magic: The Gathering. Taki sam tytuł nosi ujawniony tytuł.

Nie znamy obecnie zbyt wielu detali na temat projektu, opisywanego jako produkcja klasy „AAA”. Platformy docelowe to PC oraz bliżej niesprecyzowane konsole. Licencji udziela oczywiście wydawnictwo Wizards of the Coast.

Brak materiałów z nowej gry

Wydane po raz pierwszy w 1993 roku, Magic: The Gathering nadal cieszy się sporą popularnością i doczekała się już wielu adaptacji w postaci gier wideo, ale dotychczas były to najczęściej produkcje karciane.

Tymczasem kreowane przez 24 lata uniwersum fantasy, koncentrujące się na postaciach przenikających przez światy i wymiary, wydaje się być interesującym podłożem także dla reprezentantów innych gatunków, co postara się udowodnić właśnie Cryptic.

Studio - należące do chińskiego Perfect World - to specjaliści od produkcji tego typu, odpowiedzialni w przeszłości nie tylko za wspomniane Neverwinter, ale także za Star Trek Online czy Marvel Universe Online.

Wracając do Magic: The Gathering, nasz czarodziej - Planeswalker - będzie eksplorował „wspaniałe świate, walczył z potężnymi bestiami i spotykał legendarne istoty” - wynika z opisu.

Na stronie głównej projektu trwa rekrutacja kluczowych pracowników do projektu, więc można bezpiecznie założyć, że na premierę poczekamy jeszcze dłuższy czas.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze