Skip to main content

Już ponad 100 tysięcy osób klika w Banana na Steamie. Motywacją są pieniądze

Niby głupie, a jednak nie do końca.

Co łączy Elden Ring, Baldur's Gate 3 i Helldivers 2? Okazuje się, że żadna z tych gier nie może obecnie równać się z prostym clickerem o nazwie Banana, w który zagrywa się aktualnie ponad 100 tysięcy graczy.

Banana to darmowa i absurdalnie minimalistyczna produkcja, w której jedynym celem jest klikanie w (lub obok) wyświetlającego się na środku ekranu banana. Oczywiście wyznaczanie tempa wciskania przycisku myszki może być zabawą samą w sobie, ale jednak sam fundament rozgrywki zbytnio zróżnicowany nie jest.

Dlaczego więc bananowych klikaczy na Steamie jest już aktualnie ponad 137 tysięcy? Zgodnie z klasycznym przysłowiem - nie wiadomo o co chodzi, a więc chodzi o pieniądze. Jak donosi brytyjski Eurogamer, opierając się na znaleziskach z oficjalnego Discorda gry, każde kliknięcie w banana to szansa na zdobycie bananowego skina, który następnie możemy sprzedać na wewnętrznym rynku Valve.

Wartość standardowej zdobyczy rzadko przekracza kilkanaście groszy, ale jeśli mamy wystarczająco szczęścia - lub cierpliwości - w końcu możemy trafić na rzadszego skina, takiego jak np. Crypticnana, którego cena rynkowa waha się już w okolicach 208 dolarów. Jak widać, chętnych do zainwestowania w żółty owoc nie brakuje.

Tak gra się w Banana.Zobacz na YouTube

Banana to także bardzo dobra opcja dla łowców trofeów, ponieważ do zdobycia platyny wystarczy nam zaledwie jedno osiągnięcie. Do uruchomienia gry nie potrzeba też sprzętu z wyższej półki, więc rzucenie się w otchłań klikania jest tym bardziej kuszące.

Zobacz także