Skip to main content

Jeszcze więcej Tomb Raiderów i Deus Exów. Nadchodzą kolejne remastery?

Plany grupy Embracer.

Niedawno grupa Embracer odkupiła od Square Enix zachodnie studia wraz z prawami do wielu znanych marek. Firma już zapowiedziała rozwój poszczególnych serii, teraz jednak przekonuje, że ma w planach nie tylko kontynuacje.

W najnowszym raporcie finansowym przedstawiciele koncernu przypomnieli o niedawnej transakcji. Zwrócili uwagę na przejęte cykle, wśród których wymieniono Tomb Raider, Deus Ex, Thief i Legacy of Kain. Szczególną uwagę zwraca jednak jeden fragment dokumentu.

Dostrzegamy ogromny potencjał nie tylko w sequelach, ale także w remake’ach, remasterach, spin-offach oraz projektach tworzonych w różnych mediach” - podkreślono.

Detali nie ujawniono, ale cytowany fragment wskazuje, że Embracer chce odświeżyć starsze odsłony marek, które do niedawna znajdowały się w posiadaniu Square Enix. Niewykluczone, że dostaniemy odnowione wersje wcześniejszych części Tomb Raider lub Deus Ex.

Całkiem również możliwe, że firma pokusi się wydanie remasterów odsłon Thiefa lub przygotowanie remake’ów gier z serii Legacy of Kain. Szczegóły najprawdopodobniej poznamy po sfinalizowaniu transakcji, do czego dojdzie między lipcem a wrześniem.

Zobacz także