Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jeśli napiszesz pod numer z serialu Fallout, otrzymasz odpowiedź. Gracze szukają w niej drugiego dna

Ale lepiej nie dzwonić.

Serial Fallout jest wypełniony znajdźkami i ciekawostkami dla fanów, a niektóre kryją się na samym środku ekranu. Jedną z nich jest numer telefonu, który nie tylko naprawdę istnieje, ale i skrywa wiadomość dla fanów.

Omawiany numer pojawia się w 6. epizodzie: konkretnie w scenie, w której Cooper Howard reklamuje krypty Vault-Tecu. Pod numer 213-25-VAULT (po rozszyfrowaniu: 213-258-2858) można zadzwonić, choć wcześniej zaleca się nieco nieco przyciszyć głośnik. Z drugiej strony słuchawki usłyszymy bowiem ludzkie wrzaski, które mogą śnić się po nocach.

Lepszym pomysłem będzie więc wysłanie jakiejkolwiek wiadomości tekstowej. W odpowiedzi otrzymamy zaprogramowaną formułkę, która - zdaniem internetowych detektywów - może być pewną wskazówką odnośnie przyszłości uniwersum Fallouta.

Dziękujemy za wysłanie SMS-a do Vault-Tec. Następne dostępne spotkanie odbędzie się za 33 tygodnie, prosimy o cierpliwość!” - przeczytamy w wiadomości. Liczba 33 automatycznie kojarzy się z kryptą 33, w której rozgrywa się duża część serialu, ale zdaniem bardziej dociekliwych widzów, Amazon lub Bethesda mogli po kryjomu przekazać inną wiadomość.

33 tygodnie, to będzie piątek, 29 listopada tego roku. Ciekawe, czy coś nadchodzi?” - zastanawia się jeden z komentujących. Pomysły są różne, lecz każdy wydaje się co najwyżej mało prawdopodobny. „Fallout 5 potwierdzony. Premiera za 33 tygodnie” - zapewnia Ken Christ. „33 tygodnie, co? Stawiam grosza, że to dzień premiery drugiego sezonu” - dodaje bardzo oszczędny Kryptic.

Read this next