Skip to main content

Jeff Bezos o „Władcy Pierścieni: Pierścienie władzy”: nie chodzi tylko o pieniądze

Najdroższy serial w historii?

„Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” już 2 września pojawi się w bibliotece seriali dostępnych w usłudze Amazon Prime Video. Prezes platformy, Jeff Bezos, powiedział, że jako twórcy czują ogromną presję i chcą rzetelnie oddać klimat oraz atmosferę uniwersum, uwielbianego przez fanów na całym globie.

- Śródziemie jest bardzo kochanym światem, a opowiadanie historii wykucia „Pierścieni Władzy” to dla nas przywilej i duża odpowiedzialność - oznajmił założyciel Amazona w rozmowie z magazynem Time. Bezos zwrócił także uwagę na to, że wszyscy biorący udział w projekcie czują powagę sytuacji.

- Nie chodzi tylko o zarabianie pieniędzy - dodaje przedsiębiorca. W kontekście finansów, trzeba zauważyć, że „Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” jest bardzo drogim serialem, a nawet według niektórych szacunków, najdroższym w historii. Jak podaje serwis Time, Amazon zapłacił 250 milionów dolarów za same prawa do serii.

Do tego dochodzą koszty produkcji pierwszego sezonu, które wyniosły 468 milionów dolarów. Ponadto, Amazon wyemitował reklamę „Pierścieni władzy” w trakcie tegorocznego Super Bowl, czyli najchętniej oglądanego w USA meczu finałowego ligi NFL w futbolu amerykańskim. Spółka musiała przeznaczyć na to 13 milionów dolarów.

Pierwsze dwa odcinki „Władcy Pierścieni: Pierścienie władzy” pojawią się 2 września na Amazon Prime Video. Dokładną rozpiskę z datami premier kolejnych epizodów znajdziecie tutaj.

Zobacz także