Skip to main content

Jedna z najlepszych odsłon Deus Ex wkrótce przestanie istnieć

Mowa o Deus Ex Go.

Mobilne Deus Ex Go przestanie istnieć wraz z 4 stycznia. Co więcej, nie zagramy nawet, jeśli zapłacimy i jeszcze przed tym terminem zainstalujemy aplikację na telefonie.

Ceniona produkcja ukazała się w sierpniu 2016 roku na Androida oraz iOS w ramach serii „towarzyszących” gier, w ramach której Square Enix Montréal wydało także Hitman Go oraz Lara Croft Go. Wszystkie odsłony cykle zebrały wysokie oceny.

Razem z Deus Ex Go znikną też inne pozycje. Cała lista prezentuje się następująco:

  • Arena Battle Champions
  • Deus Ex Go
  • Hitman Sniper: The Shadows
  • Space Invaders: Hidden Heroes

Już 1 grudnia produkcje zostaną usunięte z App Store i Google Play Store, lecz będą nadal działały - ale tylko do 4 stycznia, gdy zostaną na dobre skasowane z serwerów. Już teraz zakończono oferowanie transakcji cyfrowych. Nie można liczyć na żadne zwroty pieniędzy.

Usuwanie gier z dystrybucji nie jest oczywiście niczym nowym, lecz takie tytuły zostają zazwyczaj dostępne dla osób, które zdążyły kupić je przed końcowym terminem.

Square Enix Montréal zostało w sierpniu przejęte przez Embracer Group, razem z resztą Square Enix. Studio zdążyło nawet pochwalić się rebrandingiem i przejściem na nazwę Onoma, co ujawniono w październiku. Już w listopadzie nowy właściciel poinformował, że jednak zamyka działalność.

Zobacz także