Skip to main content

Square Enix Montreal zmienia nazwę i logo

Decyzja nowego właściciela.

Square Enix Montreal to teraz Studio Onoma. Zespół odpowiedzialny za produkcje mobilne na znanych licencjach zmienił nazwę po tym, jak został sprzedany firmie Embracer Group.

Studio odpowiadało w przeszłości między innymi za cenione adaptacje z „Go” w nazwie: Hitman Go, Lara Croft Go oraz Deus Ex Go. Obecnie firma rozwija Tomb Raider Reloaded, nową odsłonę zasłużonego Space Invaders, a także Avatar Generations.

Wszystko to na sprzęt mobilny z Androidem oraz iOS. Embracer Group kupiło większość zachodnich oddziałów Square Enix w maju, za skromne 300 milionów dolarów. Przejęto także Crystal Dynamics oraz inną firmę w Kanadzie - Eidos Montréal. Wszystkie trzy podmioty tworzyły właśnie Eidos Interactive Corporation.

Jeśli o Studio Onoma mowa, proces zmiany nazwy i logo rozpoczął się podobno już pięć miesięcy temu - wynika z informacji na oficjalnej stronie. Dowiadujemy się na przykład, że „onoma” to greckie słowo oznaczające „imię”, a „imiona oferują nieskończone możliwości”.

Square Enix Montreal powstało w 2011 roku, koncentrując się początkowo na mobilnych produkcjach „premium”. Szybko jednak podążono z duchem czasu i już dwa lata później rozpoczęto wydawanie gier w modelu Free to Play.

Pewną ciekawostką może być fakt, że nazwę „Studio Onoma” zastrzeżono już w sierpniu i fani - po znalezieniu aplikacji - spekulowali wtedy, że japoński wydawca zakłada całkiem nowe studio na Zachodzie. Jak widać, nic bardziej mylnego.

Zobacz także