Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jazda na łyżwach w trailerze polskiego My Memory of Us

Jedna z drobnych przyjemności.

Warszawskie studio Juggler Games opublikowało nowy zwiastun platformowego My Memory of Us - nietypowej produkcji opowiadającej o przyjaźni w czasach II wojny światowej.

Akcję osadzono w żydowskim getcie zlokalizowanym na terenie Polski. Gracze pokierują dwójką bohaterów - chłopcem i dziewczynką, którzy starają się przetrwać w trakcie największego konfliktu zbrojnego XX wieku.

Gra opowie o trudnej przyjaźni w czasie wojny

Trwający zaledwie 50 sekund zwiastun zdradza niewiele. Nagranie prezentuje scenę, w której dzieci bawią się jeżdżąc na łyżwach po lodzie. W ten sposób twórcy chcieli pokazać jedną z niewielu drobnych przyjemności, których młodzi ludzie mogli doświadczyć w czasie wojny.

Produkcja przedstawi wydarzenia z boku, w perspektywie 2,5D. Oprawę graficzną utrzymano w rysunkowym stylu w - jak zapewniają autorzy - klimacie sztuki naiwnej.

Gracz może sterować postaciami osobno, ale także łączyć bohaterów w parę, która uzyskuje umiejętności prowadzącej duet osoby. Nie zabraknie „słodko-gorzkiego humoru”, dialogów „zbudowanych na podstawie uniwersalnej wymowy obrazów” oraz „różnorodnych zagadek.

Fabuła co prawda koncentruje się na Złym Królu i robotach, ale pojawi się pełno odniesień do czasu historycznego, a opowieść ma być „nasycona głębszym znaczeniem”, nawiązując do sytuacji dzieci w żydowskim getcie w czasach II wojny światowej w okupowanej Polsce.

My Memory of Us zadebiutuje w przyszłym roku nakładem firmy Imgn.pro, choć dokładnej daty premiery nie podano. Gra zmierza na PC.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze