Skip to main content

Jak założyć miasto na grzbiecie wielkiego potwora. The Wandering Village debiutuje już niedługo

Wczesny dostęp od 14 września.

The Wandering Village to produkcja łącząca cechy survivalu, symulatora budowy miasta oraz roguelike’a, która zadebiutuje we wczesnym dostępie już 14 września.

Głównym elementem gry będzie założenie osady oraz utrzymanie jej społeczności przy życiu. Z pozoru proste zadanie okaże się jednak o wiele bardziej skomplikowane, gdyż fundament naszej wioski stanowić będzie grzbiet ogromnej bestii o nazwie onbu.

W świecie, w którym tajemnicze trujące zarodniki skaziły planetę, niewielka grupa ocalałych znajduje schronienie na grzbiecie olbrzymiego, wędrownego stworzenia zwanego onbu. Zostań przywódcą tej grupy, wznieś osadę i stwórz symbiotyczną więź z tą istotą, aby przetrwać w tym wrogim, lecz pięknym, postapokaliptycznym świecie.” - czytamy w opisie na Steamie.

Podczas rozgrywki przyjdzie nam podjąć decyzje nie tylko strategiczne, ale również moralne. Osadnicy mogą żyć ze stworzeniem w symbiozie, opierając się na wzajemnym zaufaniu. Z drugiej strony mogą być też pasożytem, skupiającym się tylko na przetrwaniu.

Twórcy nie zdradzili jeszcze daty pełnej premiery produkcji. Wiemy jednak, że w 2023 roku trafi ona do Xbox Game Preview.

Zobacz także