Skip to main content

Jak zaczynał James Bond? Pokaże to Project 007 od twórców Hitmana

Szykuje się historia genezy agenta.

Twórcy serii Hitman pracują obecnie nad dwoma projektami, z których jeden to sieciowe RPG w świecie fantasy, a drugim są przygody Jamesa Bonda. Współzałożyciele IO Interactive rzucili nieco światła na tajemniczy tytuł z agentem 007 w roli głównej.

O Project 007 od twórców Hitmana usłyszeliśmy po raz pierwszy przed dwoma laty, jednak do tej pory deweloperzy nie zdradzili zbyt wiele na temat swojej nadchodzącej produkcji. Zmieniło się to wraz z wywiadem, jakiego współzałożyciele IO Interactive - Christian Elverdam i Hakan Abraki - udzielili naszym zachodnim kolegom.

- Tworzymy historię genezy agenta 007 z jednego głównego powodu. Dano nam możliwość zbudowania postaci Jamesa Bonda od podstaw z myślą o graczach, co moim zdaniem jest głębokim hołdem dla tego, gdzie znajduje się nasza branża i całe medium gier. W tym kontekście nadszedł czas, by stworzyć Jamesa Bonda, który nie jest postacią z filmu, tylko z gry. Zdobycie tego zaufania bardzo nam schlebia - powiedział Christian Elverdam.

Choć twórcy nadal nie mówią wprost, czym dokładnie jest Project 007, to wspomnieli, że historia przedstawi losy Jamesa Bonda, zanim jeszcze stał się agentem na usługach Jej Królewskiej Mości, a więc będziemy towarzyszyć mu w drodze do MI6 oraz zobaczymy jego życie przed służbą. Jednocześnie postać nie będzie wzorowana na żadnej filmowej adaptacji, a zatem poznamy zupełnie nową wizję słynnego szpiega.

Twórcy wspominają, że pomysł na stworzenie w IOI gry z agentem 007 zaczął rodzić się jeszcze w 2013 roku, choć ostateczna decyzja zapadła znacznie później. Deweloperzy podkreślają, że dobrze odnajdują sie w „szpiegowskich fantazjach”, a z podtekstu wynika, że ich następna gra w wielu aspektach czerpać będzie z dorobku ostatniej trylogii Hitmana.

Zobacz także