Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

It Takes Two - boss: Skrzynia na narzędzia

Drugi boss w grze.

Drugi boss rozdziału Szopa w It Takes Two to Skrzynia na narzędzia. Jest to walka o tyle nietypowa, że przeciwnik nie posaida paska zdrowia - naszym celem jest zniszczyć dwie kłódki po lewej stronie pojemnika.


Przejdź do etapu walki:


Gwoździe i pierwsza kłódka

Podstawowym atakiem przeciwnika jest strzelanie spadającymi z powietrza gwoździami, tak jak podczas drogi na arenę. Miejsca, gdzie spadną gwoździe możemy przewidzieć, patrząc na pojawiające się cienie (1).

Po zakończonej sekwencji, skrzynka zamachnie się ręką. Poprzedza to wykonywany za każdym razem gest (2).

Przeciwnik będzie próbował strącić bohaterów z areny. Musimy wówczas przeskoczyć nad ręką (3) potwora.

Po wykonanym ataku, ręka skrzynki zatrzyma się na brzegu platformy. Cody musi wówczas wystrzelić w żółte deski trzy gwoździe (4).

Jeden zablokuje ramię w miejscu, dwa stworzą May drogę do kłódek (5). Kłódki niszczymy podstawowym atakiem.


Wiertarka i druga kłódka

Po zniszczeniu pierwszej kłódki rozpocznie się drugi etap starcia. Skrzynia dostaje w nim dwa nowe ataki oprócz znanych już gwoździ.

Pierwszy to tworzenie dziur w platformie (6). Musimy unikać wiertła i nie wpaść w powstałe otwory.

W drugim, przeciwnik umieści wiertło na środku areny i zacznie kręcić dwoma śmigłami, nad którymi gracze muszą przeskakiwać.

Po skończonej sekwencji, boss ponownie wykona zamach ramieniem, które tak samo należy unieruchomić gwoździem i utworzyć drogę do drugiej kłódki.

Po zniszczeniu obu kłódek ramię odpadnie, ale walka nie jest jeszcze skończona.


Łopatka i puszka

W kolejnym etapie, skrzynka chwyta za łopatkę i wykonuje nią dwa ataki. W pierwszym, kręci łopatą jak śmigłem, próbując trafić bohaterów. Należy unikać zagrożenia podskakując.

W drugim ataku, skrzynka próbuje rozgnieść graczy (7). Trzeba uważać, bo trafienie łopatką od razu zabiera całe życie, wyłączając na chwilę postać z zabawy.

Gdy sekwencja się zakończy, łopatka będzie przez chwilę leżeć na arenie. Wówczas Cody musi stanąć na ostrzu narzędzia (8), a May uderzyć młotkiem w żółtą końcówkę trzonka (9).

Spowoduje to, że Cody zostanie wystrzelony w powietrze. Czas spowolni, a gracz musi rzucić gwoździem w puszkę (10) znajdującą się na wieku skrzynki.

Po pierwszym trafieniu, do akcji dołączą piły tarczowe, sukcesywnie zmniejszające arenę, jednak nie pojawią się kolejne ataki. Powtarzamy powyższe czynności tak długo, aż puszka wybuchnie a skrzynka zostanie pokonana.

Następne: It Takes Two - boss: Osa z tarczą

Spis treści: It Takes Two - Poradnik, Solucja

Poprzednio: It Takes Two - boss: Odkurzowieża, odkurzacz

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze