Skip to main content

Internet śmieje się z tytułu gry Square Enix. Firma przeszła samą siebie

Życie codzienne faktycznie jest dość różnorodne.

Nazwy gier Square Enix od lat są obiektem żartów i memów, jednak najnowszy tytuł japońskiego producenta to zdecydowany faworyt internautów. Chodzi o Various Daylife, które można przetłumaczyć na „różnorodne życie codzienne”.

Brzmi średnio ekscytująco jak na grę RPG osadzoną w świecie fantasy, dlatego przykuło uwagę użytkowników Twittera. Poprzeczka była zawieszona wysoko, bo Square Enix wyprodukowało już takie cuda jak Bravely Default, Bravely Second: End Layer, Triangle Strategy czy Octopath Traveler. Various Daylife bije je jednak na głowę.

Przepraszam, ale Various Daylife to najbardziej tytułowy tytuł w historii” - napisał jeden z internautów. „Jestem prawie pewien, że »różnorodne życie codzienne« było moją paniczną odpowiedzią na pytanie o hobby podczas egzaminu ustnego z języka francuskiego.” - wtóruje inny.

Do żartów dołączył się nawet Jason Schreier, znany dziennikarz Bloomberga. „Wszyscy staramy się robić dobre parodie tytułów gier Square Enix, a potem oni wychodzą z Various Daylife. Jak możemy z czymś takim konkurować?” - napisał.

Internauci są zgodni, że „różnorodne życie codzienne” wszyscy mamy raczej na co dzień, a tytuł brzmi, jakby został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Budzę się codziennie, aby zająć się swoim Różnorodnym Życiem”.

„Ok, Various Daylife to szczyt możliwości Square Enix w beznadziejnym nazywaniu gier”.

Co ciekawe, gra nie jest nowością, bo od 2019 roku była dostępna na iOS przez Apple Arcade. Teraz jednak zadebiutowała na większych platformach (dostępne na Switch i PC, a wkrótce PS4), stąd zainteresowanie.

Zobacz także