Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Interaktywny kryminał Hidden Agenda w materiale od twórców

Zabawa dla sześciu graczy.

Deweloperzy ze studia Supermassive przygotowali materiał, w którym opowiadają o swoim nowym projekcie. Hidden Agenda to interaktywny thriller stawiający na wspólną zabawę kilku graczy.

Całość powiązana jest z zapowiedzianą w tym roku inicjatywą Play Link firmy Sony - łączeniem gier wideo ze smartfonami. Telefon jest więc w tym przypadku niezbędny.

W trybie Story Mode wszyscy użytkownicy mają ten sam cel, czyli poznanie historii i dążenie do rozwikłania zagadki morderstw oraz schwytania mordercy. Podczas kluczowych momentów każdy podejmuje decyzje, wybierając odpowiednią opcję na ekranie smartfona.

Niektóre wybory - jak choćby zastrzelenie podejrzanego - muszą być grupową decyzją. W innych przypadkach ważne decyzje podejmie jedna osoba, wyznaczona przez całą grupę na początku zabawy.

Główny tryb to jednak Competitive Mode, czyli rywalizacja. Jeden użytkownik otrzymuje na początku przygody ukryty cel, którego nie widzą inni. Musi przeszkadzać w śledztwie i starać się zmylić pozostałych.

Hidden Agenda debiutuje już 22 listopada, tylko na PlayStation 4. Grę wyceniono na 79 zł.

Supermassive Games to studio odpowiedzialne za interaktywny horror Until Dawn. Nowa produkcja deweloperów wykorzystuje ten sam silnik graficzny.

Komentarze