Skip to main content

Inkwizytor to teraz tytuł polskiej gry na podstawie powieści Jacka Piekary

Na Zachodzie będzie łatwiej zapamiętać.

Wydawca gry Ja, Inkwizytor poinformował o zmianie tytułu polskiej produkcji na nieco krótszy - Inkwizytor (ang. The Inquisitor). Nie podano przyczyny takiej decyzji, jednak możemy domyślać się, że chodzi o zachodniego odbiorcę.

Akcję osadzono w alternatywnej wersji rzeczywistości, w której „Jezus nie umarł na krzyżu, lecz zstąpił z niego, by karać niewiernych”. 1500 lat później armia inkwizytorów brutalnie egzekwuje wiarę, a my wcielimy się w rolę jednego z nich - Mordimera Madderdina, Inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu.

Powieści Jacka Piekary nadal nie cieszą się na Zachodzie taką rozpoznawalnością, jak choćby wiedźmińska saga Sapkowskiego, dlatego uproszczenie tytułu gry może wyjść jej na dobre pod względem marketingowym - The Inquisitor zdaje się łatwiejsze do zapamiętania i brzmi w języku angielskim bardziej naturalnie.

Powstający na kanwie bestselerowej powieści dark fantasy The Inquisitor będzie grą przygodową z elementami akcji i trudnymi wyborami moralnymi. Produkcja studia The Dust uzbierała pokaźny budżet jak na polskie warunki i planowana jest na końcówkę przyszłego roku. Zagramy na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Zobacz także