Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Imponujące Road to Vostok dostało demo. „Fiński Stalker” do przetestowania

Z domieszką DayZ i Tarkova.

Co stałoby się, gdyby połączyć DayZ, Escape from Tarkov, Stalkera, mroczny las, współczesną broń palną oraz granicę Rosji z Finlandią? Okazuje się, że taka mieszanka istnieje i nazywa się Road to Vostok.

Projekt samotnego dewelopera otrzymał właśnie wersję demonstracyjną na Steamie. Akcja toczy się w okolicach wspomnianych krajów, a gracz zajmuje się sztuką przetrwania. Przeczesujemy okolicę w poszukiwaniu surowców, dbając o zdrowie, głód i pragnienie.

Produkcja przeznaczona jest wyłącznie dla pojedynczego gracza, przynajmniej na razie. Całość tworzy jedna osoba, bazując na pieniądzach zarobionych na Patreonie. Wydaje się więc, że nie należy spodziewać się częstych aktualizacji.

Mapy bazują na prawdziwych lokacjach, a po każdym zgodnie musimy zaczynać od nowa. Jak na „hardcore survival” przystało, zapisy są automatycznie kasowane. Nie wszyscy w okolicy są wrogo nastawieni, ponieważ w planach są też kupcy, z którymi wymienimy przedmioty.

Do tego dynamiczne wydarzenia, jak katastrofa samolotu, zasadzki przeciwnika, burze i deszcze. Jak można się domyślać, nie wszystkie wymienione wyżej elementy są dostępne w wersji demo, lecz to daje przedsmak ambicji samotnego twórcy - Anttiego.

Read this next