Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ile „expa” zdobyła Lucy w serialu Fallout? Fani już to obliczyli

O dziwo mniej, niż mogłoby się wydawać.

Amazon ujawnił niedawno, w jakie statystyki SPECIAL była wyposażona Lucy, gdy opuszczała kryptę nr 33, ale co z punktami doświadczeniami i poziomami zdobytymi podczas podróży przez pustkowie? Fani serialu postanowili zbadać temat.

Jak już dowiedzieliśmy się ze wspomnianego zestawienia statystyk, Lucy była całkiem nieźle przygotowana na poszukiwania swojego ojca. Okazuje się jednak, że choć jej podróż była napakowana mniej lub bardziej groźnymi przygodami, to ostatecznie doświadczenia zbyt wiele nie zdobyła.

Jak bowiem wylicza użytkownik Many A True Nerd, jeśli przyjmiemy, że serial opiera się na założeniach z gier Bethesdy - najpewniej Fallouta 3 - Lucy mogła zdobyć maksymalnie 5000 punktów doświadczenia, co oznaczałoby, że do końca 1. sezonu podniosła swój poziom o 8 punktów. Największym doładowaniem „expa” miały być odwiedziny w „Superdupermarkecie”, gdzie nie tylko wykonała zadanie, ale i co nieco postrzelała.

Pod wątkiem zebrało się wielu matematyków i falloutowych weteranów.

Niezbyt wysoki wynik bierze się z faktu, że Lucy nie miała wielu okazji do zabijania przeciwników, a to przecież oni są w grach najlepszym źródłem „expa”. Nieco lepiej poszło już wykonywnie głównego wątku oraz zadań pobocznych, polegających na eksploracji krypty nr 4 czy dostarczeniu ghulowi fiolek anty-rad.

Pierwszy sezon to jednak dopiero początek. Co prawda kontynuacja serialu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale raczej możemy śmiało założyć, że Lucy będzie miała jeszcze sporo okazji do zdobycia kolejnych punktów doświadczenia.

Read this next