Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży - kiedy premiera, najważniejsze informacje

Prequel popularnej serii już niebawem w kinach.

Seria „Igrzyska Śmierci” powraca do kin po ośmiu latach. „Ballada Ptaków i Węży” to prequel, rozgrywający się w czasach młodości prezydenta Coriolanusa Snowa. W tym miejscu dowiesz się wszystkiego o nadchodzącej premierze, w tym również kiedy film będzie w kinach.


„Ballada Ptaków i Węży” oparta jest na powieści Suzanne Collins o tym samym tytule. Światowa premiera filmu została zapowiedziana na 15 listopada. W polskich kinach nowe „Igrzyska Śmierci” pojawią się dwa dni później, 17 listopada 2023 roku.

Akcja filmu rozgrywa się w trakcie dziesiątych Głodowych Igrzysk, 64 lata przed akcją pierwszej części serii. Coriolanus Snow jest wówczas osiemnastolatkiem, który musi zawalczyć o dobre imię swojego podupadającego rodu. W tym celu postanawia zostać mentorem uczestniczki Igrzysk, którą okazuje się pochodząca z ubogiego Dystryktu Dwunastego Lucy Gray Baird.

W rolę młodego Coriolanusa Snowa wciela się Tom Blyth, a w Lucy znana z „West Side Story” Rachel Zegler. W obsadzie pojawia się też kilka znanych nazwisk, w tym Viola Davis, Hunter Schafer, Peter Dinklage oraz Jason Schwartzman. Ze względu na osadzenie akcji w dalekiej przeszłości, w obsadzie nie zobaczymy aktorów z poprzednich filmów. Reżyserem widowiska jest Francis Lawrence, odpowiedzialny za trzy z czterech poprzednich części „Igrzysk Śmierci”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki
Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze