Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyakki Castle przypomina Legend of Grimrock z samurajami

RPG z widokiem FPP.

Studio Asakusa zapowiedziało, że zimą tego roku wyda na Steamie grę Hyakki Castle, przypominającą w założeniach Legend of Grimrock, gdyby świat fantasy zamienić na japoński folklor.

Akcję obserwujemy więc w perspektywie pierwszej osoby, przeczesując podziemia i inne zakamarki tytułowego zamku z epoki Edo, kontrolując czteroosobową drużynę samurajów i ninja.

Skołowany przeciwnik

Jak prezentuje poniższy materiał wideo, całość przypomina właśnie Legend of Grimrock, które z kolei nawiązuje do klasycznych tytułów RPG z widokiem „z oczu” postaci, takich jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder.

Pewną innowacją w Hyakki Castle jest możliwość podzielenia drużyny na dwa zespoły (2+2 lub 3+1), co powinno zwiększyć liczbę taktycznych opcji podczas potyczek z potworami, reprezentującymi japoński folklor.

„Dla przykładu, jedna postać może zwabić wroga, podczas gdy pozostałe trzy czekają w zasadzce” - czytamy w informacji prasowej. „Zespół może też rozdzielić się w celu oflankowania lub rowiązania zagadki logicznej”.

Odpowiedzialne za prace Asakusa Studios ma siedzibę w... Asakusa w Japonii, więc wydaje się być dobrze przygotowane do starcia z tematyką Hyakki Castle.

Akcja toczy się na wyspie, do której wysyłani są kryminaliści. Na miejsce trafia także czarodziej Doman Kigata, który planował przejąć władzę w Japonii. Niespodziewanie na miejscu wyrasta ogromny zamek, więc nasza drużyna wyrusza zbadać lokację i pozbyć się Kigaty.

Co interesujące, wszystkie postacie mogą popełnić seppuku, co zapewnia możliwość odrodzenia przy następnym punkcie kontrolnym.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze