Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Huragan Ian atrakcją dla wirtualnych pilotów w Microsoft Flight Simulator

Oko w oko z burzą.

Microsoft Flight Simulator umożliwia wirtualnym pilotom bliskie i bezpieczne przyjrzenie się jednemu z najsilniejszych huraganów z ostatnich lat – Ianowi.

Realistyczny symulator latania kojarzony jest głównie z relaksującymi przelotami nad wiernie odzwierciedlonym globem, jednak gra może też zapewnić bardziej ekstremalne atrakcje. Wszystko dzięki systemowi, który odtwarza warunki atmosferyczne na żywo, na podstawie prawdziwej pogody panującej w różnych miejscach na świecie.

Gracze wykorzystali tę możliwość, by na własnej - choć wciąż wirtualnej - skórze zmierzyć się z huraganem Ian, który od środy sieje spustoszenie na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wielu pilotów postanowiło bez chwili zastanowienia rzucić się wprost w serce burzy. „Wygląda na to, że wielu ludzi przyleciało do Florydy dla huraganu Iana” - czytamy w poniższym wpisie na Reddicie.

Jeden z graczy o pseudonimie JBtheExplorer postanowił nawet nagrać moment, w którym przelatuje myśliwcem F-16 bezpośrednio nad huraganem.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze