Skip to main content

House Flipper - płytki i panele: jak odblokować i kłaść

Płytkowanie i panelowanie.

House Flipper oferuje mnóstwo opcji dekoracji wnętrz. Jedną z nich jest możliwość położenia płytek, paneli i kafelków. Dostęp do tej opcji zyskasz po odblokowaniu odpowiedniego narzędzia.


Na tej stronie:


Jak odblokować płytkowanie i panelowanie

Po ukończeniu mailowego zlecenia Niezbędna dodatkowa łazienka dla Edwarda Wielobączkiego odblokujesz narzędzie Płytkowanie i panelowanie (1).

Znajdziesz je w menu kołowym (2) przywoływanym przez przytrzymanie przycisku L2/LT lub prawego przycisku myszy.

Po wybraniu narzędzia zobaczysz też wskaźnik obecnej/maksymalnej ilości płytek (3) trzymanych w ręce.

Aby położyć płytki lub panele, należy je najpierw kupić w sklepie (4), który dostępny jest z poziomu tabletu przywoływanego przyciskiem SELECT/VIEW (kontroler) lub Tab (PC).

  • Płytki i panele podłogowe znajdziesz w sekcji Podłoga i sufit. Płytki są w zakładce Płytki podłogowe i sufitowe, a panele w zakładce Panele podłogowe i sufitowe;
  • Płytki ścienne znajdziesz w sekcji Ściany. Płytki są w zakładce Płytki ścienne, a panele w zakładce Panele ścienne.

Kładzenie płytek i paneli podłogowych

Po dokonaniu zakupu płytek bądź paneli zostaniesz przeniesiony z powrotem do gry. Płytki lub panele podłogowe automatycznie pojawią się w Twoich rękach (5).

Elementy wystroju staną się przezroczyste (6) jak muszla klozetowa widoczna na zdjęciu poniżej, by ułatwić wybranie obszaru roboczego.

Na podłodze pojawi się niebieskie oznaczenie (7). Pomoże ono wybrać powierzchnię, na której położysz płytki lub panele.

Na koniec należy potwierdzić wybór przyciskiem akcji (R2/RT na kontrolerze, lewy przycisk myszy na PC) i płytki automatycznie wypełnią całą zaznaczoną przez ciebie powierzchnię.


Kładzenie płytek i paneli ściennych

Płytki i panele ścienne kładziemy nieco inaczej od podłogowych, ale w sposób podobny do malowania ścian. Po kupieniu płytek lub paneli ściennych w sklepie dostaniesz możliwość umieszczenia ich na podłodze tak, jak robi się z puszkami farby (8).

Po wybraniu narzędzia Płytkowanie i panelowanie z menu kołowego należy podnieść płytki z paczki leżącej na podłodze. W tym celu przytrzymaj przycisk akcji po najechaniu kursorem na wybraną paczkę płytek.

Z płytkami w ręce możesz przejść do płytkowania ściany. W tym celu wybierz fragment ściany, na którym chcesz położyć płytki, a następnie przytrzymaj przycisk akcji R2/RT do czasu zakończenia montażu (9).

Następnie: House Flipper - wszystkie narzędzia i jak je odblokować

Spis treści: House Flipper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: House Flipper - przenoszenie biura do innego miejsca

Zobacz także