Skip to main content

Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged zapowiedziane. Wyjedziemy do ogrodu

Do samochodów dołączają motory i quady.

Hot Wheels Unleashed, czyli ciepło przyjęta przez graczy i krytyków ściganka ze słynnymi resorakami doczeka się sequela. Studio Milestone zaprezentowało zwiastun drugiej części serii - o podtytule Turbocharged - oraz podało datę premiery i szczegóły zawartości.

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony produkcji, w grze czeka na nas na start ponad 130 pojazdów, w tym po raz pierwszy modele motocykli i quadów. Przejdziemy się po torach zlokalizowanych w pięciu środowiskach - to mniej, niż było na start w poprzedniej części, jednak będą bardziej zróżnicowane. Pojawi się między innymi ogród, gdzie będziemy mogli jechać po trawie lub przez piaskownicę.

Nową mechaniką jest „boczne uderzenie”, które pozwoli sypać przeciwników z torów lub w ostatniej chwili ominąć przeszkodą. Otrzymamy także możliwość skoku, umożliwiającą unikanie pułapek lub przeskakiwanie nad przeciwnikami. Powracają oczywiście też poślizgi i doładowania, znane z pierwowzoru.

Dla pojedynczego gracza przewidziano kampanię fabularną z animowanymi przerywnikami filmowymi, a historia ma skupiać się wokół czterech postaci o różnych osobowościach i pochodzących z różnych środowisk. Fanów rywalizacji wieloosobowej ucieszy natomiast obecność funkcji cross-play (z wyjątkiem Nintendo Switch) oraz lokalnego multiplayera na podzielonym ekranie.

Gra zadebiutuje 19 października na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz PC poprzez Steam i Epic Games Store. W sklepie Epic Games tytuł jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 219 złotych. Osoby, które zdecydują się na zamówienie przedpremierowe otrzymają w gratisie DLC Rust and Fast Pack.

Zobacz także