Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror „The Boogeyman” z oficjalnym zwiastunem. To ekranizacja opowiadania Stephena Kinga

Premiera 2 czerwca.

Horror „The Boogeyman”, będący ekranizacją opowiadania Stephena Kinga, doczekał się oficjalnego zwiastuna. Film pierwotnie miał zadebiutować tylko w streamingu, ale ostatecznie trafi do kin 2 czerwca.

Zapowiedź wskazuje na historię utrzymaną w mrocznych i przerażających tonach, która zostanie opowiedziana z perspektywy nastoletniej dziewczyny i jej młodszej siostry. Bohaterki staną się celem nadprzyrodzonej istoty czającej się w ciemności. Warto też zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową, która buduje klimat grozy w obliczu zbliżającego się niebezpieczeństwa.

„The Boogeyman” może czaić się wszędzie, zwłaszcza pod łóżkiem

„The Boogeyman” powstaje pod patronatem 20th Century Studios, a jego realizacją zajęli się producenci serialu „Stranger Things”. Za kamerą stanął Rob Savage, autor takich produckji jak „Dashcam”, „Host”, „Pokrewne dusze” czy „Brytania”.

Natomiast w obsadzie znaleźli się między innymi Chris Messina (znany z filmów „Operacja Argo”, „Ptaki Nocy”, „O wszystko zadbam”), Sophie Thatcher („Księga Boby Fetta”, „Yellowjackets”), David Dastmalchian („Diuna”, „Legion samobójców: The Suicide Squad”, „Ant-Man i Osa”) czy Marin Ireland („Pete kombinator”, „Szept i mrok”, „28 pokoi hotelowych”).

Co ciekawe, film jest adaptacją książki Stephena Kinga z 1973 roku pod tytułem „Czarny Lud” i początkowo jego premiera miała odbyć się tylko na platformach Hulu i Disney+. Twórcy jednak po pozytywnych reakcjach widzów na pokazach testowych postanowili zmienić ścieżkę dystrybucji horroru.

O autorze
Komentarze