Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror Sylvio trafi na PS4 i Xbox One już w piątek

Udana produkcja z PC.

Psychologiczny horror Sylvio od studia Stroboskop ukaże się na konsolach PS4 i Xbox One już w najbliższy piątek, 13 stycznia.

Niezależna produkcja debiutowała na Steamie w czerwcu 2015 roku, lecz w maju 2016 doczekała się obszernej, darmowej aktualizacji, którą można określić mianem remastera.

Grafika nie jest najważniejsza

Gracze wcielają się w Sylvio w Juliette Waters, badaczkę zjawisk nadprzyrodzonych. Za pomocą przenoszonego sprzętu badamy tajemnicze dźwięki z rodziny EVP (Electronic Voice Phenomena), czyli - jak wyjaśnia Wikipedia - „o niezidentyfikowanym źródle i pochodzeniu”.

Jak to często w horrorach bywa, miejscem akcji jest opuszczony park rozrywki i pobliski las. Rozwiązujemy zagadki logiczne, błądzimy, nie brakuje też nieco strzelania. Gromadzone nagrania powoli ujawniają tajemnicę przerażającego kultu, zamieszkującego okolicę.

Co interesujące, twórcy przygotowali otwarty świat, który eksplorujemy nie tylko na piechotę, ale także za kierownicą samochodu. Znalezienie odpowiedniej ścieżki często jest wyzwaniem samym w sobie.

Sylvio starcza na około 10-15 godzin rozgrywki. Konwersje konsolowe otrzymają wersję odświeżoną nawet w porównaniu z remasterem, co oznacza ładniejsze animacje dłoni czy opcję powrotu do odwiedzonych już miejsc. Zmiany trafią też na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze