Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Quantum Error - mrok i potwory w nowym gameplayu z horroru na PS5

Gra zmierza też na PS4.

  • Horror inspirowany serią Dead Space
  • Nie zabraknie zagadek środowiskowych
  • Akcję osadzono w placówce badawczej

W trakcie Gamescomu studio TeamKill Media zaprezentowało gameplay z Quantum Error - horroru, który powstaje z myślą o PS5 i PS4.

Gracze wcielą się w strażaka Jacoba Thomasa - bohater zostaje wysłany z misją uratowania personelu placówki, w której doszło do pożaru. Akcja opublikowanego materiału toczy się „kilka etapów” po rozpoczęciu przygody, gdy śmiałek musi odnaleźć zaginionego partnera.

W materiale podopieczny przemierza ciasne i często skąpane w mroku korytarze, które są też usłane zwłokami i śladami krwi. Nie brakuje prostych zagadek środowiskowych - w jednej ze scen trzeba ugasić pożar, blokujący przejście.

Jacob szybko natyka się na tajemnicze stwory, które najwyraźniej odpowiadają za katastrofę. Potworom można odstrzeliwać poszczególne części ciała, choć pozbycie się głowy nie eliminuje wrogów. Wideo wieńczy starcie z bossem.

Nie zabraknie bossów

Uwagę zwraca fakt, że - tak jak w serii Dead Space, którą inspirowany jest projekt - elementy interfejsu wpleciono w wyposażenie bohatera. Przykładowo liczba dostępnych nabojów w strzelbie wyświetlana jest na obudowie broni. Premiera Quantum Error w 2021 roku.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze