Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hollowbody to nowy horror inspirowany Silent Hill

Powrót do przeszłości.

Na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na survival horror Hollowbody, czerpiący inspiracje z Silent Hill 2 i innych klasycznych przedstawicieli gatunku z wczesnych lat 2000.

Samodzielny twórca - Nathan Hamley - odpowiadał poprzednio za udane Chasing Static czy Guard Duty, oba z wysokimi ocenami na Steamie. Nowy projekt wygląda już dużo bardziej ambitnie, nawet jeśli oprawa graficzna stylizowana jest właśnie na produkcje z poprzednich generacji.

Nasza postać - Mica - rozbija się w Hollowbody w opuszczonym, brytyjskim miasteczku, które po „upadku” zostało otoczone murem i zamienione w zamkniętą strefę. Gracz będzie musiał przetrwać, umiejętnie zarządzając dostępnymi zasobami, eksplorując okolicę i rozprawiając się z potworami.

Akcję obserwować będziemy w perspektywie pierwszej osoby, a deweloper stawia na połączenie dynamicznej pracy kamery oraz ustalonych z góry ujęć, jak było w przeszłości. Do tego zagadki logiczne do rozwiązania, kilka zakończeń i pełna gra aktorska.

Jeśli uda się zebrać skromne 15 tysięcy funtów, Hamley zakłada premierę na początku 2024 roku, oferując 2-3 godziny rozgrywki.

Read this next