Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hollow Knight otrzyma na Halloween kolejne rozszerzenie

Nowe zadania i bossowie.

Ceniona platformówka Hollow Knight otrzyma w Halloween kolejne, drugie rozszerzenie treści - The Grimm Troupe. Premiera w październiku.

Darmowy dodatek wprowadzi kolejne zadanie do wykonania, potyczki z bossami, nowe amulety z pomocnymi właściwościami, rodzaje wrogów oraz te bardziej przyjazne postacie niezależne.

Hollow Knight wygląda ślicznie

Jak wyjaśniają twórcy z Team Cherry, przygotowywany scenariusz opowie o zapalaniu latarni, która przywoła tytułową trupę The Grimm do Hallownest, czyli świata gry.

„Weź udział w mrocznym rytuale, który obejmuje całe królestwo i zapewnia nowego, potężnego sojusznika dla gracza” - czytamy w opisie.

Nie podano detali, choć znamy kilka liczb: dwójka bossów i cztery amulety. Do tego możliwość stawiania własnych znaczników na mapie oraz kolejne utwory muzyczne.

Jednocześnie z premierą rozszerzenia gra otrzyma także pełne wsparcie dla aplikacji GOG Galaxy od CD Projektu, z osiągnięciami, zapisami „w chmurze” i automatycznymi aktualizacjami.

Na oficjalnym blogu podano także, że wydany w lutym tytuł przyciągnął już ponad 555 tysięcy graczy na PC (Windows, Mac, Linux). Nieźle, jak na projekt dwójki deweloperów. Obecnie trwają prace nad konwersją gry na Nintendo Switch.

Produkcja opowiada o przygodach tytułowego Knighta, który odkrywa tajemnice królestwa insektów - Hallownest. Akcję obserwujemy z boku, pokonując kolejne ekrany pełne platform, sekretów i przeciwników.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze