Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HBO każe długo czekać na powrót „Rodu smoka”. Jest wstępny termin premiery

Drugiego sezonu.

Casey Bloys, dyrektor generalny HBO, podał wstępny termin premiery drugiego sezonu serialu „Ród smoka”. Okazuje się, że produkcja nie zakwalifikuje się do przyszłorocznej edycji nagrody Emmy, nazywanej też „telewizyjnym Oscarem”.

Oznacza to, że na pewno nie pojawi się do 31 maja 2024 roku. Sama realizacja zdjęć ma potrwać niemalże do końca tego roku. Po tym nastąpi czas postprodukcji i etap dopracowywania efektów specjalnych. Ostatecznie „Ród smoka” powinien więc powrócić latem 2024 roku.

Twórcy podkreślają, że nie zamierzają się z niczym spieszyć. Liczy się dla nich jakość, a nie ilość wydawanych odsłon popularnej serii, czerpiącej z uniwersum stworzonego przez George'a R.R. Martina.

„Ród smoka” to jedna z najchętniej oglądanych produkcji na platformie HBO Max

- Moją filozofią, moim priorytetem jest dobry scenariusz - powiedział Bloys w rozmowie z portalem Variety. - Nie robię tego w oparciu o chęć uzyskania jednego [serialu - przyp.red.] na rok czy dwóch na rok. Chcę to robić, bazując na scenariuszach, którymi będziemy podekscytowani - przyznał.

Dyrektor HBO zaznaczył, że - podobnie jak to było w przypadku „Gry o tron” - powstało kilka wersji scenariusza „Rodu smoka”, ponieważ twórcy chcą wypróbować różne strategie opowiadania historii. Z tego powodu wydłuża się czas realizacji. Bloys potwierdził też, że opracowywany jest koncept spin-offu „Gry o tron”, skupiający się na postaci Jona Snowa (w tej roli Kit Harrington), ale na razie zdradził więcej szczegółów.

O autorze
Komentarze