Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Harry Potter” i „Gra o tron” kluczowe dla Warner Bros. Discovery. Firma zapowiada inwestycje w marki

A także w uniwersum DC.

Główny prezes Warner Bros. Discovery International, Gerhard Zeiler, ujawnił strategię spółki na najbliższe lata. Firma będzie inwestować w rozwój franczyz takich jak „Harry Potter”, „Gra o tron” czy produkcje osadzone w świecie DC. Nie zapomni także o historiach o zasięgu lokalnym.

O sprawie czytamy na portalu Deadline, który relacjonuje wydarzenia z konwencji Royal Television Society. W trakcie swojego przemówienia Zeiler zaznaczył, że franczyzy mogą przynieść ogromne zyski, dlatego będą prawdopodobnie głównym priorytetem.

Przypomnijmy, że Warner Bros. Discovery jest właścicielem m.in. platform HBO Max i Discovery+. Zeiler poparł również ostatnie oświadczenie wytwórni, w którym zaznaczono, że restrukturyzacja firmy doprowadzi do 10-letniego planu koncentrującego się na uniwersum DC.

Zostanie także położony większy nacisk na mniejsze produkcje.- W naszej branży obowiązuje jedna zasada, mówiąca, że jeśli chcesz odnieść sukces na całym świecie, to potrzebujesz mieć odpowiednie lokalne historie. Aby znaleźć się w pierwszej trójce graczy, musisz uzupełniać nimi ofertę, zawierającą wielkie hity - stwierdził.

Biznesmen zwrócił także uwagę na kondycję rynku filmowego. - Wszystkim, którzy wierzyli, że kino umarło, udowodniono, że się mylili i będą się mylić w przyszłości – powiedział. Choć przyznał, że pandemia wprowadziła ogromne zmiany w całej branży.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze