Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Handel kartami stoi za wzrostem popularności Capcom Arcade na Steamie

Prawie jak Dota 2.
  • Capcom Arcade Stadium było przez chwilę trzecią najpopularniejszą grą na Steamie
  • Gra ukazała się w maju
  • Dopiero teraz wprowadzono karty, na które „rzuciły się” boty

Capcom Arcade Stadium to darmowy symulator automatów z przeszłości, wydany w maju obecnego roku. Wczoraj wieczorem tytuł niespodziewanie wystrzelił na liście popularności na Steamie, docierając na trzecie miejsce - tylko za CS:GO i Dotą 2.

Jednocześnie w tytuł „grało” niemal 489 tysięcy użytkowników. „Grało” w cudzysłowie, ponieważ - jak się szybko okazało - przyczyną nagłego wzrostu popularności były najprawdopodobniej boty, automatycznie uruchamiające pozycję, by zebrać steamowe karty.

Wynik godny pochwały

Arcade Stadium nie jest grą nową, lecz wirtualne kartoniki zostały wprowadzone dopiero teraz, w ramach aktualizacji. Podobnie było we wrześniu 2020 roku w przypadku Life is Strange 2 i udostępnienia pierwszego odcinka za darmo.

Karty na Steamie są najczęściej warte grosze, lecz na samym początku dostępności cena jest zazwyczaj najwyższa, co wyjaśnia zainteresowanie produkcją Capcomu wśród posiadaczy odpowiednich botów.

Podstawowa wersja Capcom Arcade Stadium z The Battle of Midway dostępna jest za darmo, a za pieniądze dokupujemy dodatkowe automaty. Tych jest całe mnóstwo: Ghost 'n Goblins, Commando, Bionic Commando, Strider i tak dalej.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze