Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite - nowe szczegóły o wersji PC

Obsługa ultrapanoramicznych ekranów i nie tylko.
  • Halo Infinite pozwoli używać potrójnych skrótów klawiszowych
  • W planach tak zwany crossplay i opcja przenoszenia postępów między platformami

Microsoft przedstawił nowe informacje o Halo Infinite w wersji PC. Firma obiecuje, że na wspomnianej platformie gra zaoferuje możliwie „najlepsze doświadczenie”.

W planach jest między innymi opcja zabawy na ultrapanoramicznych wyświetlaczach (w formacie 21:9) oraz funkcja korzystania z potrójnych skrótów klawiszowych. Do tego „zaawansowane ustawienia graficzne”.

Przedstawiciele koncernu z Redmond podkreślili jednocześnie, że strzelanka pozwoli na wspólną rozgrywkę w trybie sieciowym z posiadaczami Xbox Series X/S i Xbox One. Do tego możliwość przenoszenia postępów między PC a wymienionymi konsolami.

Halo Infinite miało ukazać się pod koniec ubiegłego roku, ale premierę opóźniono - najprawdopodobniej w wyniku krytyki, jaka spadła na grę po pierwszym pokazie gameplayu. Nowego terminu debiutu na razie nie ujawniono.

Gracze ponownie wcielą się w Master Chiefa, którego głównym przeciwnikiem będą członkowie ugrupowania Banished - frakcji znanej ze strategii Halo Wars 2. Nie zabraknie też multiplayera, który Microsoft udostępni za darmo.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze