Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life: Opposing Force z nowym rekordem liczby graczy

Zorganizowana akcja fanów.

Fani Half-Life chcieli pokazać Valve, że seria nadal posiada oddaną społeczność. Zdecydowano się więc pobić rekord jednoczesnej liczby graczy w Half-Life: Opposing Force, rozszerzeniu z 1999 roku.

Inicjatywa otrzymała nawet własną nazwę, Opposing the Bar. Poprzedni rekord wynosił skromne 620 graczy, ponieważ funkcja zliczania statystyk została wprowadzona na Steamie długo po premierze tego dodatku. Ostatecznie udało się zebrać 5639 osób, co nie jest może szalonym wynikiem, lecz zapewne rezultatem godnym uwagi.

„Wiele osób, które wcześniej nie brały udziału w wydarzeniach tego typu pyta nas, dlaczego to robimy” - wyjaśnia jeden z organizatorów. „To proste. Chcemy zebrać społeczność i uhonorować nasze ulubione gry. Valve może i ma tę serię głęboko w poważaniu, ale nie my”.

„Zrobiliśmy to” - dodał inny organizator już po zakończeniu akcji. „Dobra robota, do następnego razu. Może teraz Blue Shift? - zauważa inny uczestnik, mając na myśli późniejsze rozszerzenie do Half-Life.

Dlaczego jednak nie podstawowe wersje słynnych strzelanek? To dlatego, że Half-Life i Half-Life 2 mają podobne akcje już za sobą. W przypadku pierwszej odsłony rok temu ustanowiono wynik na poziomie 12,3 tys. graczy, a „dwójka” zgromadziła w 2001 roku ponad 16,2 tys. osób.

Half-Life: Opposing Force to rozszerzenie legendarnej produkcji, przygotowane przez studio Gearbox Software w czasach, gdy nikt nie myślał jeszcze o Borderlands, a Randy Pitchford był poważanym deweloperem. Dodatek prezentuje wydarzenia z perspektywy żołnierza US Marines.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze