Skip to main content

Half-Life 2 - fani pracują nad nieoficjalnym Episode 3

Modyfikacja Project-AC.

Grupa fanów pracuje nad Project-AC - modyfikacją Half-Life 2 będącą nieoficjalną kontynuacją strzelanki. Twórcy opublikowali materiał prezentujący osiem minut rozgrywki z wczesnej wersji moda.

Projekt powstaje na silniku Source Engine. Autorzy częściowo opierają się na scenariuszu niewydanego ostatecznie Episode 3 - w sierpniu ubiegłego roku streszczenie fabuły opublikował były scenarzysta Valve, Marc Laidlaw.

Project-AC wprowadzi między innymi nowe tekstury, modele postaci, cienie oraz lokacje. Twórcy nie wykluczają, że pojawią się również niedostępni w podstawowej produkcji bohaterowie oraz rodzaje uzbrojenia (dzięki, DSO Gaming).

Zobacz na YouTube

Warto zaznaczyć, że prace nad projektem znajdują się na wczesnym etapie, co oznacza, że wiele elementów zaprezentowanych w gameplayu może jeszcze ulec zmianie. Data premiery nie jest na razie znana.

Project-AC to nie jedyna fanowska kontynuacja Half-Life 2 - własną tworzy międzynarodowy zespół moderów. Mod zatytułowany Borealis także wykorzystuje porzucony scenariusz Laidlawa, ale bazuje na silniku Unreal Engine 4.

Zobacz także