Skip to main content

Gwiezdne Wojny: Akolita - kiedy premiera, najważniejsze informacje

Nadchodzi nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen.

„Akolita” to najnowszy serial aktorski ze świata Gwiezdnych Wojen. To całkowicie nowa historia, osadzona w Erze Wielkiej Republiki - około 100 lat przed wydarzeniami z „Części I - Mrocznego Widma”. W tym miejscu poznasz datę premiery wszystkich odcinków serialu „Gwiezdne Wojny: Akolita” w serwisie Disney+.


„Akolita” to jeden z najciekawiej zapowiadających się seriali aktorskich, osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. To utrzymana w konwencji kryminalnego thrillera opowieść o Jedi, badających sprawę tajemniczych zgonów swoich pobratymców, a także o rosnącej w siłę Ciemnej Stronie Mocy.

Data polskiej premiery serialu w serwisie Disney+ to 5 czerwca. Tego dnia zobaczymy dwa pierwsze odcinki, a kolejne będą ukazywać się co tydzień, w każdą kolejną środę. Serial zamknie się w ośmiu odcinkach, a więc finał zobaczymy 17 lipca.

W przeciwieństwie do „Obi-Wana Kenobiego” czy „Ahsoki”, w „Akolicie” nie uświadczymy znanych z filmów czy seriali animowanych postaci. Akcja serialu została osadzona w schyłkowym okresie Ery Wielkiej Republiki, 100 lat przed wydarzeniami z pierwszej części filmowej Sagi Skywalkerów, „Mrocznego Widma”. „Akolita” jest więc pierwszą chronologicznie produkcją (pomijając gry, książki i komiksy) ze świata Gwiezdnych Wojen.

Showrunnerką serialu jest Leslye Headland („Russian Doll”, „SMILF”). W głównych rolach występują Amandla Stenberg („Igrzyska Śmierci”, „Bodies Bodies Bodies”) jako dawna padawanka Osha oraz jej siotra bliźniaczka Mae, a także Jung-Jae Lee („Squid Game”) jako Sol, dawny nauczyciel Oshy. W obsadzie znaleźli się również: Jodie Turner-Smith („Anna Boleyn”), Carie-Anne Moss („Matrix”), Manny Jacinto („Dobre Miejsce”) oraz Dafne Keen („Logan: Wolverine”).

Zobacz także