Skip to main content

Gwiazda AC Origins wyśmiewa narzekania na czarnoskórego bohatera Shadows

Yasuke ma swoich antyfanów.

Choć premiera Assassin's Creed Shadows jest jeszcze odległa, gra już dziś wywołuje sporo emocji - choćby za sprawą wyboru czarnoskórego Yasuke na głównego bohatera. Odtwórca roli Bayeka z AC Origins stanął w obronie Ubisoftu i wyśmiał podejście bardziej sceptycznych graczy.

Na początek warto wspomnieć, że o wyborze czarnoskórego samuraja na głównego bohatera dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych przecieków. Już wtedy pewna grupa internautów grzmiała, że wybór jest mało sensowny, a fakt, że Yasuke jest postacią historyczną (wciąż toczą się dyskusję, czy powinno się nazywać go samurajem) niewiele zmienia.

Krytyczne głosy nasiliły się po oficjalnej zapowiedzi, a do „dyskusji” dołączył także Abubakar Salim - odtwórca roli Bayeka z Assassin's Creed Origins. Z wpisu opublikowanego na platformie X możemy wywnioskować, że sam musiał sobie radzić z podobnymi komentarzami przed premierą odsłony osadzonej w Egipcie.

Bardzo zabawnie obserwuje się rozwój spraw wokół Shadows i Yasuke po przeżyciu własnej przygody z Assassin's Creed Origins” - napisał w mediach społecznościowych. Nieco wcześniej zamieścił też krótki komentarz o treści „ta branża”, który można uznać za cyfrowy odpowiednik westchnięcia.

Ubisoft przybliżył dwójkę protagonistów w oddzielnym materiale. Zobacz na YouTube

Aktor wspomniał także, że antyfani czarnoskórego samuraja mają „piękny widok ze swojego wzgórza”, co można z kolei rozumieć jako krytykę osób przekonujących wszystkich wokół, że Yasuke samurajem nie był, a wizja przedstawiona przez Ubisoft to czysta fikcja. Z drugiej jednak strony, seria o asasynach zdążyła nas już chyba przyzwyczaić do przekoloryzowywania historycznych wydarzeń i postaci.

Walka o uzasadnienie obecności Yasuke w grze wydaje się więc skazanana na porażkę. Być może nieco poważniejsze powody do nerwów dostaniemy w czerwcu, gdy Ubisoft zaprezentuje oficjalne nagrania gameplayu z Assassin's Creed Shadows.

Zobacz także