Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Guns of Glory - poradnik i najważniejsze porady

Jak zacząć, wskazówki i mechanika.

Oto nasz poradnik do Guns of Glory, czyli jednej z najpopularniejszych gier strategicznych na platformy mobilne. Fani Tribal Wars 2 mogą zainteresować się grą, bo założenia rozgrywki są bardzo podobne.

Produkcja ta cieszy się sporą popularnością, ponieważ oferuje niezobowiązującą rozgrywkę dla każdego, a jednocześnie potrafiącą też zapewnić rozrywkę dla fanów rywalizacji i walki o jak najlepszą pozycję w rankingach.

W naszym poradniku do Guns of Glory opisujemy najważniejsze aspekty rozgrywki i wyjaśnimy, jak radzić sobie w początkowych etapach. Udzielimy też istotnych wskazówek związanych z innymi, kluczowymi elementami gry.

Spis treści:

Jak zacząć

Podobnie jak w przypadku wielu gier mobilnych dostępnych za darmo, w Guns of Glory też jesteśmy witani w grze obszernym i dokładnym samouczkiem. Na ekranie co chwila podświetlane są przyciski, które musimy wciskać, by wykonywać kolejne cele.

Gra skutecznie uczy więc podstaw, ale i tak warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim, regularnie wykonuj zadania rozdziału (1), gdyż są one stałym źródłem nagród. Co ciekawe, często są one inne od celów do wykonania w danym momencie (2).

Zwracaj też uwagę na czas produkcji czy konstrukcji (3). Guns of Glory to w dużej mierze lekcja cierpliwości. Codziennie sprawdzaj też ikony wydarzeń (4), bo mogą tam pojawiać się darmowe nagrody.

Wreszcie, pamiętaj, że do mapy świata przechodzimy klikając przycisk Królestwo (5) w prawym dolnym rogu.

Grę zaczynasz jako losowo dobrany lord, ale jeśli chcesz, możesz zmienić jego wizerunek i imię (choć tylko raz można zrobić to za darmo, więc wykorzystaj szansę rozsądnie). Po prostu kliknij ikonę lorda w górnym rogu, a później rozwiń menu przy jego postaci (6).


Guns of Glory - porady na start

- Loguj się codziennie. Nawet jeśli nie masz czasu na grę i nadzorowanie miasta, to i tak wejdź do gry, by odebrać nagrody, które otrzymujemy za regularne logowanie.

- Zawsze wykonuj misje. Dwie ikony po lewej stronie ekranu (zwój i księga) pokazują ci obecne zadanie i misje rozdziału. Zawsze wykonuj je, zanim zajmiesz się innymi rzeczami.

- Dołącz do sojuszu. Jakiegokolwiek, byle miał wielu członków. Do niczego cię to nie zobowiązuje, ale możesz zyskać ochronę w przypadku ataku obcych graczy.

- Rozważnie rozwijaj bohatera. Najlepiej inwestować punkty przede wszystkim w talenty związane z wojną i balansem. Refundowanie punktów talentów jest możliwe, ale będziesz musiał zapłacić.

- Bądź cierpliwy. Czasem lepiej wyłączyć grę i dać tym samym czas na stworzenie jakiegoś obiektu czy zrekrutowanie jednostki, zamiast od razu sięgać do portfela i kupować złoto do przyspieszenia produkcji.

- Używaj armii. Cały czas wysyłaj swoje wojska do pobliskich wiosek, na farmy i do innych miejsc, by zdobywały obiekty. Nie pozwól, by armia siedziała bezczynnie, bez rozkazu.

Komentarze