Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 zawiedzie wiele osób, prace nad grą to chaos - twierdzi informator

Plotka czy coś więcej?

Rockstar Games napotyka poważne problemy w pracach nad GTA 6, a ostateczna wersja gry może zawieść wiele osób, między innymi w kontekście fabuły - wynika z nieoficjalnych informacji.

Wieści pochodzą od użytkownika AccNGT, samozwańczego „analityka gier”, który specjalizuje się w tytułach Rockstara oraz Quantic Dream. Na ponad tydzień przed oficjalnym ujawnieniem Star Wars Eclipse, udostępnił grafikę z gry, która później okazała się prawdziwa. Podał też sporo szczegółów odnośnie produkcji, których - z racji braku oficjalnych informacji od twórców - nie można jeszcze zweryfikować.

„Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, jak chaotyczne są prace [nad GTA 6 - red.]” - napisał AccNGT na Twitterze. „Naprawdę myślę, że wiele osób będzie zawiedzionych niektórymi aspektami gry (oczywiście nie chodzi o grafikę)”.

Przynajmniej o grafikę nie musimy się obawiać

Gdy internauci dopytywali, o jakich aspektach GTA 6 mówi informator, odpowiedział tylko jednym słowem: „Fabuła”.

AccNGT zasugerował też, że GTA 6 jest w bardzo złym stanie, twierdząc, że „jeżeli gra zostanie zapowiedziana w tym lub następnym roku, możemy zacząć się obawiać”.

Warto zauważyć, że o „piekle deweloperskim” GTA 6 wspomina także prowadzący youtubowy kanał Rockstar Mag, który dysponuje podobno poufnymi informacjami dotyczącymi produkcji amerykańskiego studia.

Według Chrisa z Rockstar Mag, deweloperzy zrestartowali prace nad Grand Theft Auto 6 w 2020 roku, zaraz po tym, jak ze studia odszedł jego współzałożyciel, Dan Houser. Od 2019 roku projekt podobno „zbyt wiele razy” przechodził zmiany w różnych aspektach (również fabularnych), co skutkuje „najbardziej chaotyczną produkcją, którą kiedykolwiek zajmowała się firma” (dzięki, DSO Gaming).

Wiele źródeł - w tym wspomniani AccNGT i Rockstar Mag - podaje, że Rockstar pracuje też nad remasterem lub remake'iem Red Dead Redemption

Informator przekonuje, że Take-Two planowało zapowiedź GTA 6 jeszcze w 2020 roku, ale pomysł porzucono.

Podkreślmy raz jeszcze - powyższe informacje są niepotwierdzone. Choć wieści z różnych źródeł zdają się pokrywać, zalecamy podchodzić do nich ostrożnie.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze