Skip to main content

GTA 5 na PS5 w zaskakująco niskiej cenie - ale tylko przez określony czas

Ruszyły zamówienia przedpremierowe.

W cyfrowym sklepie PS Store można już składać zamówienia przedpremierowe na GTA 5 na PS5. Next-genowa wersja gry nie będzie darmowa dla posiadaczy starszych edycji, ale okazuje się, że na konsoli Sony cena nie jest wygórowana.

Rozbudowane wydanie gangsterskiej produkcji kosztuje 42,25 zł, a więc znacznie mniej niż wielu mogłoby się spodziewać. informacja na karcie katalogowej wskazuje jednak, że to oferta promocyjna, która zakończy się 14 czerwca. Po upływie wspomnianego terminu, zainteresowani nabędą tytuł za 169 zł.

GTA 5 na PS5 można kupić za nieco ponad 40 zł

To nie wszystko, ponieważ dostępna jest także samodzielna edycja GTA Online. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, przez pierwsze trzy miesiące abonenci PS Plus mogą odebrać moduł wieloosobowy za darmo.

Promocja obowiązuje tylko do 14 czerwca

Zamówienia przedpremierowe można składać też w cyfrowym sklepie Microsoftu na edycję Xbox Series X/S, choć sytuacja jest nieco bardziej złożona. W ofercie są dwa osobne produkty: tryb fabularny i wariant sieciowy. Pierwszy kosztuje 84,50 zł, a drugi 44,50 zł, przy czym w obu przypadkach ceny są promocyjne i obowiązują tylko do 14 czerwca.

Sprawa nie jest jednak do końca jasna. Z informacji na karcie katalogowej kampanii single-player wynika bowiem, że do działania „wymaga dostępu do Grand Theft Auto Online”. Jeżeli nie jest to błąd, posiadacze konsol koncernu z Redmond, by zapoznać się z historią Michaela, Fraklina i Trevora, musieliby zapłacić w sumie 129 zł - znacznie więcej niż właściciele PS5.

Tryb fabularny GTA 5 na Xbox Series X/S wymaga do działania GTA Online

Natomiast przedsprzedaż next-genowego GTA 5 najpewniej ruszyła przedwcześnie. Świadczy o tym brak oficjalnych komunikatów ze strony Rokstara oraz fakt, że odświeżonej wersji na PlayStation 5 nie można znaleźć w PS Store z poziomu przeglądarki na PC, a jedynie za pośrednictwem konsoli.

Grand Theft Auto 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S ukaże się już 15 marca.

Zobacz także