Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 - kultowa scena-mem odtworzona przez aktorów z gry

Lamar roastuje Franklina.

  • Prawdziwi Lamar i Franklin odtworzyli znany dialog postaci z GTA 5
  • Scena jest aktualnie masowo przerabiana przez internautów

Aktorzy głosowi, którzy wcielili się w Lamara i Franklina w GTA 5, odtworzyli kultową scenę z udziałem wspomnianych bohaterów. Krótka wymiana zdań między postaciami zyskała w ostatnim czasie na popularności, stając się lubianym wśród internautów memem.

W omawianym fragmencie Franklin odmawia przyjęcia Lamara w domu, w wyniku czego zirytowany Lamar „roastuje”, czyli obraża przyjaciela, krytykując między innymi jego fryzurę. Mem zwykło się nazywać właśnie „Lamar Roasts Franklin”.

Poniżej scena odtworzona przez Geralda „Slinka” Johnsona (Lamar) i Shawna Fonteno (Franklin). Dla porównania umieszczamy też oryginał.

Mimo że GTA 5 zadebiutowało w 2013 roku, dopiero w 2020 dialog uzyskał miano mema. Internauci przerabiają scenę dzięki modom, zamieniając Lamara na inne postacie i modyfikując wypowiadane kwestie. Franklin został już obrażony między innymi przez Harrego Pottera, Spongeboba czy Dartha Vadera.

Inni twórcy podchodzą do mema w jeszcze kreatywniejszy sposób, np. prezentując scenę z zupełnie innej perspektywy. Poniżej „Lamar przyłapuje cię, jak nagrywasz, kiedy roastuje Franklina” oraz „wersja z PS1”:

Niezwykłą popularność mema potwierdzają liczby - wiele z omawianych materiałów ma ponad milion wyświetleń na YouTube.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze