Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 działa na Game Boyu z 1989 roku

Bez modyfikowania konsoli, ale ze specjalnym kartridżem.

Youtuber o pseudonimie „there oughta be”, przygotował interesujący projekt, dzięki któremu może grać w Grand Theft auto 5 na... konsoli Game Boy z 1989 roku.

Klasyczne urządzenie nie jest w żaden sposób zmodyfikowane, czego nie można jednak powiedzieć o kartridżu. To kluczowy element eksperymentu, wyposażony we wbudowane Wi-Fi i streamujący grę włączoną na PlayStation.

Jak można się domyślać, sterowanie za pomocą dwóch przycisków i krzyżaka jest dość skąpe, lecz pozwala kierować samochodem: skręcać, przyśpieszać i zwalniać. Wydawane przez gracza polecenia są przesyłane do „dużej” konsoli, po czym efekt wraca na Game Boya. Prawie jak Stadia.

Cover image for YouTube videoStreaming GTA5 to a Game Boy via WiFi cartridge

„Brzmi trywialnie, ale Game Boy bez modyfikacji po prostu nie jest dostosowany do odtwarzania wideo” - wyjaśnia twórca projektu, który na swoim kanale ma też kilka innych interesujących projektów elektronicznych.

Streamowanie przez mikrokontroler - nawet na tak mały wyświetlacz - nie jest może szczególnie imponujące, ale stanowi spore wyzwanie, jeśli nie zamierzamy modyfikować „wnętrzności” konsolki, a to właśnie osiągnął twórca filmu.

Zainteresowani mogą znaleźć kod źródłowy i wszystkie potrzebne schematy na stronie twórcy. „Mogę wyświetlić wszystko i kontrolować cokolwiek, co mogę wyświetlić i kontrolować na moim PC” - chwali się autor.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze