Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry na PS5 mogły być jeszcze droższe

Sony brało pod uwagę cenę wyższą niż 70 dol.
  • Sony rozważało ceny gier wyższe niż 70 dolarów
  • Mocna podwyżka wynikałaby ze zwiększonych kosztów produkcji

Podwyżka cen gier z 60 do 70 dolarów to dla niektórych graczy mocny cios, jednak zgodnie z nowym raportem, Sony rozważało sprzedaż jeszcze droższych tytułów first-party.

W rozmowie z serwisem Bloomberg, przedstawiciel Sony ujawnił, że przed ustaleniem progu 70 dolarów - który będzie najprawdopodobniej standardem w branży - firma chciała mierzyć jeszcze wyżej, a dyskusje prowadzono przez bardzo długi czas. Wszystko to rzekomo ze względu na stale rosnący koszt produkcji gier.

Za Demon's Souls zapłącimy w Polsce 349 zł

Nie wiadomo, co skłoniło Sony do rezygnacji z pomysłu - być może wpływ na decyzję miały pierwsze reakcje graczy na wieść o podwyżkach innych tytułów.

Reprezentant japońskiej firmy zwrócił uwagę na premiery tańszych gier, jak Spider-Man: Miles Morales za 50 dol. (w Polsce 259 zł). Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku mamy do czynienia z samodzielnym dodatkiem, krótszym niż „standardowa” produkcja.

Oprócz Sony, podwyżki cen zastosowało już między innymi Take-Two czy Activision, dlatego NBA 2K21 czy Call of Duty: Black Ops Cold War wyceniono właśnie na 70 dolarów.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze