Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry na konsole Xbox mają nowe okładki

Zmieniono oznaczenia.
  • Microsoft zmodyfikował okładki gier na konsole Xbox
  • Mocniej podkreślono nazwy platform docelowych
  • Zmniejszono liczbę widocznych elementów i grafik

Z grafik zamieszczonych w katalogu jednego z amerykańskich sklepów internetowych wynika, że Microsoft zmienił wygląd okładek gier na platformy Xbox.

W ofercie Best Buy pojawiły się Halo Infinite, Forza Horizon 5 i konsolowa wersja Microsoft Flight Simulator. Do kart katalogowych każdego z tytułów dołączono obrazki, które przedstawiają odświeżone pudełka.

Nowa kontra stara okładka (źródło: Xbox News)

W nowym standardzie okładek zrezygnowano z umieszczonego na zielonym pasku napisu Xbox. Logotyp platform koncernu z Redmond wciąż jest obecny, ale symbol przesunięto ze środkowej części na lewą stronę.

Mocniej podkreślono też konsole, na których dostępna jest dana produkcja. Teraz nazwy platform zapisane są nieco większą czcionką i znajdują się na białym polu, a nie - jak wcześniej - na czarnym pasku.

To nie wszystko, ponieważ z odnowionego projektu usunięto dużą etykietę, które informowała, że gra jest zoptymalizowana pod kątem Xbox Series X - grafikę zastąpił mniejszy napis w prawym górnym rogu. Zniknęły także oznaczenia dla 4K i HDR.

Nadmienić należy, że pierwotny wygląd okładek krytykowano właśnie za zbyt dużą liczbę elementów. Uważano, że nagromadzenie rozmaitych symboli sprawiało, że pudełka były niezbyt dobrze czytelne i przejrzyste.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze