Skip to main content

Grę o kosmicznych krasnoludach kupiono już 5,5 miliona razy

Twórcy chwalą się statystykami.

Deep Rock Galactic - czyli kooperacyjna strzelanka, opowiadająca o krasnoludach wydobywających surowce na niebezpiecznych planetach - opublikowali podsumowanie roku. Jak możemy się dowiedzieć, grę kupiono już 5,5 miliona razy.

Jak możemy przeczytać we wpisie na blogu gry, w ubiegłym roku po tytuł sięgnęło 2,3 miliona graczy - to o milion więcej niż w 2021 i niemal pięciokrotnie więcej niż w 2018, gdy produkcja dopiero debiutowała. Duży wpływ na to miało zapewne udostępnienie wyczekiwanych portów konsolowych. Najpierw gra trafiła na PS4 i PS5 w styczniu 2022, a we wrześniu w kosmicznych górników mogli się zabawić posiadacze konsol Xbox Series X/S.

Twórcy chwalą się także innymi wynikami. Liczba logujących się codziennie graczy na steamie wyniosła ponad 113 tysięcy, a przeciętny użytkownik grał do tej pory przez ponad 42 godziny. Łącznie natomiast gracze spędzili w świecie Deep Rock Galactic równowartość niemal 26 tysięcy lat - trzeba jednak zaznaczyć, że dane te dotyczą jedynie wersji Steam. Dodatkowo na tej samej platformie gra posiada 97 proc. pozytywnych recenzji.

Ponadto gra osiągnęła znaczne sukcesy w mediach społecznościowych. Uplasowała się na szóstym miejscu pod względem najbardziej obserwowanych tytułów w sklepie Valve, a oficjalny serwer Discord tytułu znalazł się wśród 25 najbardziej aktywnych serwerów o tematyce gamingowej. Filmy na oficjalnym profilu TikTok gry obejrzano już ponad 25 milionów razy, a do oficjalnego Reddita dołączyły 242 tysiące osób.

Możemy się także dowiedzieć, że gracze najczęściej ginęli od upadku - przydarzyło się to ponad 52 miliony razy - tytuł posiada już 110 tysięcy słów tekstu (dla porównania powieść „Hobbit, czyli tam i z powrotem” składa się z 95 tys. słów), a do tego na potrzeby tytułu nagrano niecałe 4,5 tysiąca linii dialogowych.

Zobacz także