Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze zachowują dostęp do Cyberpunk 2077 nawet po zwrocie pieniędzy

Przynajmniej na razie.
  • CD Projekt oddaje pieniądze za pudełkową wersję Cyberpunk 2077
  • Osoby, które uzyskały zwrot, wciąż zachowują dostęp do gry

CD Projekt rozpoczął proces zwracania pieniędzy za Cyberpunk 2077 klientom, którzy wnioskowali o refundację. Okazuje się, że w niektórych przypadkach uzyskanie pieniędzy nie oznacza konieczności oddania gry - przynajmniej na razie.

Odzyskanie gotówki za cyfrową wersję produkcji kupioną w PS Store i sklepie Xbox wymagało kontaktu z Sony lub Microsoftem. Problem pojawił się z edycjami pudełkowymi, ale ostatecznie twórcy postanowili sami zająć się refundacją - zainteresowani musieli jedynie do 21 grudnia wypełnić stosowny formularz.

Internetowe wydanie magazynu VICE skontaktowało się z osobami, które otrzymały zwrot (w większości przypadków za pomocą platformy PayPal). Rozmówcy portalu twierdzą, że choć dostali pieniądze, nie muszą oddawać samej gry.

Cyberpunk 2077 zmaga się z wieloma problemami technicznymi

W podobnej sytuacji jest też jeden z nabywców edycji kolekcjonerskiej Cyberpunk 2077. Przekonuje, że mimo odzyskania wydanej gotówki, CD Projekt dotychczas nie poprosił o odesłanie wspomnianego pakietu.

Co ciekawe, pieniądze są oddawane nawet za cyfrową wersję gry, której nie kupiono u Sony lub Microsoftu. Rozmówca magazynu VICE twierdzi, że uzyskał refundację, ale tytuł nadal działa.

Eurogamer.pl potwierdza przynajmniej jeden przypadek, kiedy mimo odzyskania gotówki nie trzeba było oddawać posiadanego egzemplarza gry. Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ osoby starające się o zwrot były ostrzegane, że ostatecznie będą musiały odesłać kopię Cyberpunk 2077.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze