Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze używają Xboksa 360, by ominąć ograniczenia w nazwie użytkownika Xbox Live

I tworzyć dłuższe gamertagi.

Niedawno Microsoft skrócił maksymalną liczbę znaków w nowych nazwach użytkownika Xbox Live z 15 do 12. Niektórzy gracze postanowili jednak obejść nowe ograniczenia, używając Xboksa 360.

Okazało się, że na starszej konsoli z Redmond nazwa profilu (tak zwany gamertag) nadal może składać się z 15 znaków. Internauci - między innymi z forum Reddit - postanowili wykorzystać ten fakt, by tworzyć dłuższe pseudonimy.

There is a way around the new gamertag systems character cap, if you change your gamertag on 360 it allows 15. from Xbox One

Na razie wspomniana możliwość wciąż jest dostępna, ale niewykluczone, że Microsoft wkrótce ją zablokuje, skracając maksymalną liczbę znaków w nowych nazwach użytkownika także na Xboksie 360.

Zmiany w gamertagach wdrożono, by wprowadzić sufiksy, a więc składające się z co najmniej trzech cyfr specjalne oznaczenie profilu. Dzięki liczbie, gracz może użyć danego pseudonimu, nawet jeżeli wcześniej został zarezerwowany przez inną osobę.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że zaimplementowane przez Microsoft ograniczenia nie dotyczą dotychczas utworzonych nazw użytkowników. To oznacza, że jeżeli nasza posiada 15 znaków, nie zostanie skrócona.

Źródło: Reddit

Następnie: Godfall na PS5 w akcji - fragmenty rozgrywki w nieoficjalnym zwiastunie

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły