Skip to main content

Gracze Team Fortress 2 znów protestują przeciw botom. Planują zasypać Valve lawiną emaili

#SaveTF2 powraca potężniejsze niż wcześniej.

Gracze Team Fortress 2 już nie raz pokazywali, że pomimo znikomego zainteresowania grą ze strony Valve, są w stanie się zjednoczyć i zorganizować spektakularne akcje w obronie uwielbianej produkcji. Właśnie zorganizowali kolejną kampanię w walce przeciwko powracającej pladze botów - tym razem jej kulminacją będzie zasypanie skrzynki Valve lawiną emaili.

Niewielu graczy zdaje sobie sprawę, że problem botów wykracza poza prosty trolling i cheatowanie” - czytamy na stronie projektu SaveTF2. „Operatorzy botów nie mają skrupułów i używają cheatów, aby bez przerwy atakować i nękać członków społeczności. Nadużywają czatu w grze, szerząc hejt, a jednocześnie reklamują swoje płatne »usługi blokowania botów«, polując na nieświadomych graczy desperacko szukających rozwiązania problemu”.

Dalej możemy się dowiedzieć, że operatorzy botów posuwają się nawet do wykorzystywania luk w kodzie gry, aby ujawniać prywatne dane niektórych graczy, jak na przykład ich adresy IP. Wspomina się także używanie syntezatorów mowy opartych na AI do głosowego nękania innych użytkowników, a nawet przypadkach ataków DDoS czy „swattingu”. „Nie powinno być żadnej tolerancji dla tego typu praktyk, a Valve musi przyjąć odpowiedzialność za ciągłe ignorowanie problemu” - piszą organizatorzy akcji.

Dlatego też zdecydowano się na bardziej dotkliwe działania niż po prostu nagłaśnianie problemu w mediach społecznościowych, tak jak to miało miejsce jakiś czas temu. Obecnie organizatorzy zbierają podpisy pod internetową petycją, którą na ten moment podpisały już ponad 194 tys. osób. Jak wyjaśniają autorzy, w późniejszym czasie każdy indywidualny podpis zostanie wygenerowany jako osobna kopia podpisanej petycji i osobno przesłania do Valve. Innymi słowy, pomysłodawcy planują zasypanie skrzynki odbiorczej studia setkami tysięcy listów od graczy żądających poprawy sytuacji.

Naszą statutową misją w tej kampanii jest osiągnięcie przez Team Fortress 2 grywalnego stanu poprzez zaktualizowanie systemu anty-cheat w taki sposób, aby faktycznie działały. Prosimy także o otwartą komunikację między Valve i społecznością, aby wspólnie rozwiązać ten problem” - czytamy. Jednocześnie wczoraj miała miejsce akcja #FixTF2 w mediach społecznościowych. Zaangażowani internauci pod tym hasztagiem publikowali zdjęcia i nagrania dokumentujące działanie botów i oszustów „na gorącym uczynku”. Jeden z takich postów można zobaczyć powyżej.

Przypomnijmy, że Team Fortress 2 zadebiutowało w 2007 roku, początkowo jako część pakietu The Orange Box, natomiast od 2011 roku tytuł dostępny jest z pewnymi ograniczeniami w modelu free-to-play. Produkcja do dzisiaj cieszy się niezwykłą popularnością ze względu na dobrze zaprojektowany gameplay i specyficzny humor, spotęgowany przez liczne memy. Produkcja wskazywana jest także jako bezpośredni prekursor gatunku hero shooterów.

Zobacz także