Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze odkryli kody w Gran Turismo 4. Prawie 20 lat po premierze

Szybkie licencje i nie tylko.

Niemal dwadzieścia lat po premierze, w Gran Turismo 4 odkryto kody, umożliwiające znaczne przyśpieszenie postępów, w tym pozyskanie dodatkowych kredytów i odblokowanie licencji.

Znaleziskiem pochwalił się na Twitterze niejaki „Nenkai”, nie od dzisiaj zajmujący się słynną serią Sony. „Minęło tyle lat, a gra nadal skrywa niespodzianki. GT4 ma kody” - obwieścił. Najważniejszym ograniczeniem jest zapewne fakt, że te da się uruchomić jedynie po upływie 365 dni w grze.

Dopiero po wirtualnym roku możemy wprowadzić określone kombinacje przycisków. Dla przykładu: Select, Lewo, Prawo, Prawo, Dół, Góra, Góra, Lewo, Dół, Góra, Prawo, Lewo, Dół, L1, R1 oraz Select to szybki zastrzyk gotówki w postaci 10 milionów kredytów. W sam raz na powiększenie garażu.

Jest też odpowiedni ciąg poleceń na zaliczenie licencji, osobny na uzyskanie złotego medalu w licencji, a także na natychmiastowe wygranie dowolnego wydarzenia. To ostatnie powinno przemówić szczególnie dla osób, które chcą przyśpieszyć sukces w 24-godzinnych wyścigach. Pełną listę znaleźć można choćby na stronie The Cutting Room Floor.

Gran Turismo 4 debiutowało w 2004 roku, po - tradycyjnym dla Polyphony Digital - półtorarocznym opóźnieniu. Opłaciło się, ponieważ gra jest dzisiaj uznawana niekiedy za najlepszą odsłonę zasłużonej serii, jeśli nie jedną z najlepszych gier wyścigowych w ogóle.

Co interesujące, zastosowanie tego samego silnika sprawia, że znalezione kody działają również w Tourist Trophy. Ten dość nietypowy eksperyment japońskich deweloperów z 2006 roku też oferuje zmagania na torach, ale za kierownicą motocykli. Tu także potrzebne są licencje, choć kredyty już się za bardzo nie przydadzą.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze