Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Baldur's Gate 3 nie będą skazani na brzydkich bohaterów

Deweloperzy coś szykują.

Baldur's Gate 3 oferuje prosty i przystępny sposób na zresetowanie umiejętności postaci oraz kompanów. Deweloperzy zamierzają najwyraźniej rozszerzyć funkcję o możliwość całkowitego przerobienia nie tylko zdolności, ale także wyglądu bohatera.

Tak przynajmniej zdaje się sugerować Michael Douse - dyrektor wydawniczy Larian Studios - w odpowiedzi na pytanie jednego z internautów. „Drogi Panie, pozwólcie mi proszę zmienić mój wygląd w grze. Błagam!” - pisze zdeseperowany gracz. „Coś już się gotuje” - odpowiedział Douse.

Niezbyt zawiła i skromna w konkrety wypowiedź pozwala wierzyć, że deweloperzy działają już nad dodaniem funkcji do gry. Brak możliwości zmiany wyglądu swojego bohatera na premierę mógł być sporym zaskoczeniem dla fanów poprzednich gier studia. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej części serii Divinity: Original Sin wystarczyło podejść do magicznego zwierciadła i stworzyć bohatera od nowa całkowicie za darmo.

W przypadku Baldur's Gate 3 reset umiejętności jest już płatny, istnieje więc szansa, że przy modyfikacji twarzy herosa także trzeba będzie potrząsnąć sakiewką. Na szczęście proces nie jest zbyt drogi, więc nie trudno o eksperymentowanie.

Opcja zmiany wyglądu trafi do gry prawdopodobnie w jednej z większych aktualizacji. Tempo wydawania kolejnych hotfixów jest godne podziwu, więc nie wydaje się, byśmy mieli długo czekać. Deweloperzy zdążyli już naprawić między innymi błąd, przez który foldery z zapisami sięgały kolosalnych rozmiarów.

Przypomnijmy, że wydanie Baldur's Gate 3 na PlayStation 5 zadebiutuje 6 września. Produkcja zdążyła podbić serca graczy pecetowych i wygląda na to, że na urządzeniach Sony okaże się równie wielkim hitem. Już teraz jest najchętniej preorderowanym tytułem na konsoli.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze